Блоги

Лариса Ніцой : Чи знали ви, що Чорновіл під час aвaрії був засипаний пшеницею? Я чому питаю. Бо потрібна ваша підказка.

Чи знали ви, що Чорновіл під час аварії був засипаний пшеницею?

Я чому питаю. Бо потрібна ваша підказка.

Попри зелений треш, який щодня відбувається в країні: в культурі, в освіті, в армії, в судах, де він лише не відбувається, – боротьба за українську Україну триває.

Створюємо книжечку про В’ячеслава Чорновола. Це казка, яку я написала дуже давно, на річницю загибелі В’ячеслава Максимовича. Написана в народному стилі, де Чорноволом виступає легінь Орленко, який піднімав народ відібрати у ворогів свій скарб – волю.

За малювання символічних малюнків взялася Христина Лукащук. Чому символічних. Бо воно ніби й казочка, але ж наповнена суцільним символізмом про ту епоху, совєтів, українців. То лише так здається, що з казками все просто. Хто бував на моїх зустрічах, той знає, як усе непросто в моїх книжках. Скільки глибини криється за кожним малюнком.

Так от. Дійшли ми до моменту гибелі Орленка – і застрягли. Треба ваша допомога.

От усі Ви знаєте, що Чорновіл загинув у підлаштованій аварії. А чи знаєте ви, що Камаз з причепом, який перегородив дорогу автомобілеві Чорновола, віз пшеницю. Коли машина Чорновола врізалася в Камаз, то борт відкинувся і на машину, на дорогу, всюди посипалося зерно, засипаючи трагедію. У мене зберігається конверт з зернинами з тієї події.

От оцей момент і став каменем спотикання в нашому з Христиною малюнку. Подивіться на два малюнки.

Перший малюнок – це емоція. Динамічний малюнок. Ворог планує кривавий задум. Як усе буде. Бабах! Аварія. Гибель. Пшениця ще в кузові.

Другий малюнок – це історична правда. Уже виконана ворогом дія. Показано, як врізався автомобіль Чорновола в Камаз. Не лоб в лоб, а Камаз перегородив дорогу автомобілеві. Пшениця розсипана.

Я вагаюся, який малюнок вибрати. Емоцію. Чи історичну правду.

Перший малюнок. Чи достатньо лише в тексті згадки про пшеницю, і в малюнку можна не малювати розсипану пшеницю, вона ще в кузові, а машини символічно лоб в лоб.

Другий малюнок. Чи лише в тексті згадки про пшеницю не достатньо, і треба ще додатково пшеницю розсипати на малюнку, поставивши Камаз впоперек дороги.

Мені малюнки подобаються обоє. Просто вони хоч і схожі, але дуже різні за сприйняттям.

Ваше завдання. Прочитайте уривок казки і виберіть малюнок. Уривок казки такий.

… А ворог не спить. Сидить за мурами та й гадає, як би йому Орленка зі світу звести. Впіймати його тяжко – високо літає. А втримати ще важче – не беруть його пута. Та й вирішив ворог підступністю взяти сміливого легеня. Використати те, від чого не чекає він небезпеки, те, що найбільше цінується в народі – золоту пшеницю. Засипати нею Орленка, щоб не зміг крильми ворухнути, не міг в небо синє злетіти – та й убити. Як надумав ворог, так і зробив…

 

Larysa Nitsoi 

Від редакції. Будь ласка не ображайте один одного у коментарях. Вам, що не вистачає реального негативу ? Різні точки зору це нормально.
Шановні усвідомлюйте відповідальність, за поширення інформації, простими словами, не пишіть про те, чого немає.
Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Автор посту не є абсолютним експертом, або людиною, що не має права на помилку, тому чекаємо на ваші коментарі, у нас на сторінці.
Правда завжди десь посередині. Інформація не підтверджена документами є лише думкою конкретної людини, яку ви можете поділяти або ні.

Теги
Показати більше

Далі по темі

 коментарів

 1. Щодо першого малюнка: там герой уже лежить на землі біля машини, отже, його викинуло. Тож і з вантажівки зерно може вже висипАтися. А якщо так, то, можливо, додати до першого малюнка зерна, що вже злітають від удару в повітря й сиплються на героя.
  Казка пречудова!

 2. Звичайна, банальна ДТП 100%. Мав розмову з слідчим який виїздив на цю пригоду.

 3. Так собі думав ворог:” за добро борешся?! То я тебе тим добром задушу! Щоб всі бачили, щоб всі боялись, щоб мовчали…”
  Другий малюнок краще

 4. Ой,що ви не кажете , такий слідчий як
  ви і по -сьогодні не знаєте ? І знати не
  хочете кому то було вигідно ?
  Не було вибору ? Сам Бог післав його .
  А вибрали комуняку першого
  президента , а він сьогодні вивернувся ,
  щей пообзивав украінців .
  Що маємо не цінимо , а втративши ,
  жаліємо . Довибиралися .
  жаліємо .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close