Блоги

Коли труну з тілом поклали до катафалку, тишу розірвав плач.. То плакала Миколина мама…

За останні дні вже вдруге в центрі Києва знімаю прощання з загиблим військовим.

14 липня на Майдані провели Тараса Матіїва. Він загинув під час мінометного обстрілу поблизу села Троїцького на Луганщині. Сьогодні — Микола Ільїн, медик, який загинув, коли вивозячи тіло з сірої зони, коли наша неозброєна евакуаційна група, з білими пов’язками та у білих касках, потрапила у засідку російських окупаційних сил. До таких важких зйомок неможливо звикнути. А взагалі, дуже прикро, що майже завжди з такими людьми ми знаймось лише в час прощання.

За годину до початку церемонії біля собору почали збиратися друзі та побратими. Трохи на віддалені від входу у супроводі близьких стоїть мама Миколи. Під’їздить військовий катафалк з труною. Двоє військових, які привезли тіло, поклали руки на труну, та довго стоять, закривши очі. В соборі труну накривають українським, білоруським та естонським прапорами. Микола народився в Білорусі, але в 2006 році переїхав до Естонії, там отримав статус біженці та громадянство. Службу в українській армії проходив як доброволець, на законних підставах.

Далі була спокійна служба, яку провів отець Андрій. Найважче прощання давалося молодим. У багатьох на очах були сльози. Наприкінці сонце почало світити крізь вікна собору, і коли військові почали виносити труну, то сонячні промені немов підсвітили шлях на небо.

Вже після закінчення церемонії, коли домовину з тілом погрузили до військового катафалку, ранкову тишу розірвав плач Миколиної матері. Ми маємо всі бути вдячні сину Білорусії. Це найвищий вияв солідарності, віддати життя за країну, в якій ти не народився, але яка стала твоєю справжньою домівкою. Вічна пам’ять Герою!

Nick Tymchenko

фото – Nick Tymchenko

Від редакції. Будь ласка не ображайте один одного у коментарях. Вам, що не вистачає реального негативу ? Різні точки зору це нормально.
Шановні усвідомлюйте відповідальність, за поширення інформації, простими словами, не пишіть про те, чого немає.
Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Автор посту не є абсолютним експертом, або людиною, що не має права на помилку, тому чекаємо на ваші коментарі, у нас на сторінці.
Правда завжди десь посередині. Інформація не підтверджена документами є лише думкою конкретної людини, яку ви можете поділяти або ні.

 

Думку автора опубліковано без жодних змін синтаксис та орфографію збережено. За новими правилами соц мережі Фейсбук уся інформація яка не підтвердженна офіційними довідками, штампами та печатками не може бути опублікована як новина, а всі видання які публікують таку інформацію є прибічниками сил зла, саме тому від сьогодні ми публікуємо усі матеріали з поміткою "Думка автора".

Пряма мова

Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Автор посту не є абсолютним експертом, або людиною, що не має права на помилку, тому чекаємо на ваші коментарі, у нас на сторінці.

Показати більше
Back to top button